Ramazan

Ramazan

"Ramazan Berekettir"

Sadece İnsan Uluslararası Yardım Derneği olarak her Ramazan ayında iftar sofraları kuruyor, kumanya ve gıda dağıtımları yapıyor, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ilk elden ulaştırarak mazlum ve ihtiyaç sahipleri ile Ramazan’ın bereketini birlikte yaşıyoruz. 

'Sadece İnsan' diyerek çıktığımız bu yolda huzurlu, mutlu ve refah içerisinde yaşayan insanlarla dolu bir dünya hayaliyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Bu amaç doğrultusunda 2023 senesinde 40 binden fazla kardeşimizle iftar sofralarımızı paylaştık. Başta Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen şehirlerimizde her gün 5000’den fazla kardeşimiz için iftar sofraları kurarken dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için iftar sofraları kurarken bir yandan on binlerce gıda kumanyasını ulaştırdık. 

 

HANGİ ÜLKELERDE ÇALIŞMA YAPACAĞIZ?

 

2024 Ramazan ayında da ‘Ramazan Berekettir’ sloganı ile başlattığımız çalışma kapsamında 11 ülkede yüzbinlerce insana ulaşmayı hedefliyoruz. Çalışma yapacağımız ülkelere arasında; Arnavutluk, Bosna Hersek, Kenya, Uganda, Irak, Ukrayna, Endonezya, Filipinler, Azerbaycan, Çad ve Filistin yer alıyor. 

 

BİR İFTAR BEDELİ 130 TL 

 

Ramazan Berekettir sloganı ile başlattığımız kampanya kapsamında bir iftar bedeli 130 TL olurken, bir gıda kumanyası bedeli 900 TL. Diğer yandan bayramda çocuklarımızı sevindirmek için bayramlık dağıtımı da gerçekleştireceğiz. Bir bayramlık bedeli 850 TL olarak belirlendi. 

Yüzbinlerce ihtiyaç sahibi kardeşimiz için Ramazan ayında iftar sofraları kuracak, diğer yandan gıda kumanyası dağıtımları gerçekleştireceğiz. Ayrıca Ramazan Bayramı’na mutlu girmeleri için çocuklarımıza bayramlık dağıtımları yapacağız. 

 

FİTRE BAĞIŞIMI NASIL YAPARIM? 

 

Ramazan ayında belirlenen 130 TL'lik bağışınızı online bağış sitemizden yapabilirsiniz. 

Siz de iyiliği yeryüzüne yaymak için; bagis.sadeceinsan.org.tr 


Hayata Dokunan

Projelerimiz