Ramazan Bereketini 100 bin kişiyle paylaştık

  • 16.04.2024

Ramazan Bereketini 100 bin kişiyle paylaştık

Ramazan Berekettir sloganı ile başlattığımız proje kapsamında Ramazan ayı boyunca 100 bin kişiye iftar, kumanya, bayramlık, zekat ve fitre dağıtımı gerçekleştirdik.

Sadece İnsan Uluslararası Yardım Derneği olarak, Ramazan Berekettir sloganı ile başlattığımız proje kapsamında 12 ülkede 100 binden fazla kişiye ulaştık. 

100 BİN KİŞİYE ULAŞTIK

Dernek olarak ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Çalışıyoruz’ sloganı ile 2024 Ramazan döneminde 12 ülkede 100 bini aşkın ihtiyaç sahibi ile iftar sofralarımızı paylaştık. Bir yandan gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirirken, fitre ve zekat emanetlerinizin dağıtımını 12 ülkede gerçekleştirdik. 

11 ÜLKEDE İFTAR SOFRALARI KURDUK

Bir ay boyunca Çad, Tanzanya, Uganda, Kenya, Lübnan, Azerbaycan, Irak, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Filistin, Filipinler ve Türkiye’de iftar programları düzenlerken, gıda kumanyası ve bayramlık dağıtımı gerçekleştirdik. Diğer yandan emanetiniz olan zekat ve fitre dağıtımlarını da 11 ülkede gerçekleştirdik. 

BAYRAMLIKLARLA ÇOCUKLARIMIZI MUTLU ETTİK

‘Ramazan Berekettir’ sloganı ile başlattığımız projeler kapsamında başta Filistin olmak üzere, iftar programları düzenledik. Düzenlediğimiz iftarlardan 100 bini aşkın kişi faydalandı. Ayrıca, yine 11 ülkede ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayını daha rahat geçirebilmesi için gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdik. 

ZEKAT VE FİTRE EMANETLERİNİZİ YERİNE ULAŞTIRDIK 

Ramazan Bayramına az bir süre kala çocuklarımızın bayrama mutlu girebilmesi için bayramlık dağıtımı gerçekleştirdik. Bini aşkın çocuğumuza bayramlık kıyafetlerini hediye ettik. Son olarak Ramazan Bayramı’nda bağışlamış olduğunuz zekat ve fitre emanetlerinizi 11 ülkede ihtiyaç sahiplerine dağıttık.