Kurbanına Yakınlaş

  • 06.05.2024

Kurbanına Yakınlaş

2024 Kurban Bayramını 14 ülkede ‘Kurbanına Yakınlaş’ sloganı ile karşılıyoruz. Sadece İnsan Uluslararası Yardım Derneği olarak Kurban Bayramı için hisse bağış alımlarına başlıyoruz

Sadece İnsan Uluslararası Yardım Derneği olarak, 2024 Kurban Bayramı’nı ‘Kurbanına Yakınlaş’ sloganı ile karşılıyoruz. Kurban Bayramı’nda 14 ülkede hisse sahiplerinin kurbanlarını keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştireceğiz. 

14 ÜLKEDE KURBAN EMANETLERİNİZİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRACAĞIZ

Hisselerin bağışlayan bağışçılarımızın kurbanlarını Asya’dan Avrupa’ya Afrika’dan Orta Doğu’ya dünyanın dört bir yanında keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtıp kardeşlerimizle bir araya geleceğiz. Kenya, Uganda, Filipinler, Çad, Endonezya, Azerbaycan, Tayland, Malavi, Sudan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Irak, Güney Afrika, Benin olmak üzere 14 ülkede kurban emanetlerinizin kesimini yaparak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

BİR HİSSE BEDELİ NE KADAR?

Sadece İnsan Uluslararası Yardım Derneği olarak, bir adet hisse bedelinin 3500 TL olarak belirledik. Bağışçılarımız 3500 TL karşılığında bir hisse bedeli bağışlayarak ihtiyaç sahiplerinin sofrasına ortak olabilirler. 

127 BİN KARDEŞİMİZLE KURBAN BEREKETİNİ PAYLAŞTIK

2023 Kurban sezonunda yine dünyanın dört bir yanında yaptığımız kurban kesimleri ile 127 bin kardeşimize ulaştık. Diğer yandan Ukrayna’da savaş şartları altında yaşamını sürdürmeye çalışan çocuklar için de çalışma yaparken, ailesini kaybetmiş 100 çocuk için bayramlık giydirme projesini tamamladık.

KURBANLARINIZ NASIL KESİLİYOR?

Kurbanlarını vekâlet yoluyla derneğimize gönderen bağışçılarımız, kurban bedellerini banka hesap numaralarına EFT/Havale, kredi kartı ile internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır.

Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, derneğimiz tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır. Kurbanlıklar derneğimizin görevlileri tarafından çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır.

Kurbanlıklar, Kurban Bayramı’nın birinci günü bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.

NASIL BAĞIŞ YAPARIM? 

Kurbanlarını vekalet yolu ile derneğimize bağışlamak isteyenler bağışçılarımız, bagis.sadeceinsan.org.tr üzerinden bağışlarını yapabilirler. Telefon ile bağış yapmak isteyen bağışçılarımız ise 0216 651 73 39 numarası ile bizlere ulaşabilir, vekaletlerini verebilirler.