Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Sadece İnsan Uluslararası Derneği, dünyanın farklı yerlerinde yürüttükleri yardım faaliyetlerini daha fazla insana ulaştırmak isteyen bir grup hayırsever arkadaş tarafından 2012 yı

İnsana yapılabilecek en önemli katkılardan birinin eğitim olduğuna inanan kurucularımız, okul hayatı boyunca maddi imkânsızlık çeken öğrencilerin burs, giyim, barınma ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya öncelik vererek yardım faaliyetlerine başladı. 

Derneğimiz, 2019 yılından itibaren ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak fon desteği almaya başlamış ve çalışmalarını ülkemiz sınırlarının ötesine taşımıştır. Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Planı’nda yer alan ana hedefler çerçevesinde dünyanın farklı coğrafyalarında projeler gerçekleştirmiştir.

Kısa sürede kurumsallaşma çalışmalarını tamamlayan derneğimiz, uluslararası alandaki proje ortaklıkları sayesinde hızlı bir şekilde organize olarak ihtiyaç sahiplerine en hızlı şekilde destek sağlamaktadır. Genel merkezimiz bünyesinde bulunan alanında uzman ve deneyimli profesyonel ekiplerimizle birlikte acil yardım, barınma, eğitim, gıda, gelir temini, koruma, sağlık, temiz su ve sanitasyon alanında yardım projelerimizi yürütmeye devam etmekteyiz.

Uluslararası platformlarda Just Human ismiyle yaptığı yardım faaliyetleriyle örneklik teşkil eden Sadece İnsan Uluslararası Yardım Derneği; din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan dünyanın herhangi bir coğrafyasında sıkıntıya düşmüş, savaş ve tabi afet gibi sebeplerle mağdur olmuş herkese insani yardım ulaştırmak için çalışmaktadır. Derneğimiz tüm çalışanlarının, gönüllülerinin ve hayırseverlerinin gayretleriyle, ülkemiz başta olmak üzere yardım faaliyetleri yürütmekte ve 40’ı aşan ülkede Türkiye’nin dünyaya açılan iyilik hareketi olarak projelerine hız kesmeden devam etmektedir. 


Hayata Dokunan

Projelerimiz